HP OpenView z NMOS

Hewlett-Packard i firma RiverSoft zawarły porozumienie o udostępnieniu HP licencji na kod źródłowy RiverSoft Network Management Operating System (NMOS) w wersji 3.

Hewlett-Packard i firma RiverSoft zawarły porozumienie o udostępnieniu HP licencji na kod źródłowy RiverSoft Network Management Operating System (NMOS) w wersji 3.

System ten ma być wykorzystany w przyszłych wydaniach oprogramowania HP OpenView. Technologia RiverSoft NMOS zapewnia pełne rozpoznawanie (discovery) i monitorowanie sieci IP oraz automatyczną identyfikację i dostosowywanie się do zmian konfiguracyjnych zachodzących w takich sieciach. Dołączenie tej techniki do systemu zarządzania HP OpenView ma zapewnić usługodawcom internetowym, aplikacyjnym oraz sieciom przedsiębiorstw funkcje znacznie zwiększające operatywność zarządzania.

RiverSoft NMOS zaprojektowano specjalnie na potrzeby dynamicznie zmiennych sieci IP, obsługujących aplikacje e-biznesowe. Rozpoznaje on i tworzy informacje o topologii skomplikowanych środowisk sieciowych, obsługując technologie, takie jak: ATM, Frame Relay, Ethernet, VLAN i VPN, automatycznie wykrywając zmiany w konfiguracji sieci.

HP OpenView po raz pierwszy zaimplementował odkrywanie sieci IP w produkcie Network Node Manager. Dołączenie NMOS ma wzbogacić system o możliwość monitorowania topologii sieci na poziomie warstwy 2 i tym samym wyposażyć go w zdolność tworzenia topologii sieci fizycznej.

Oczekuje się, że pierwsze produkty z zastosowaniem NMOS pojawią się w roku przyszłym. W przyszłości technologia NMOS będzie używana w szerokim zakresie w produktach serii OpenView.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200