HP Enterprise Mobility - pomysł na ujarzmienie BYOD

Sercem opracowanego przez HP rozwiązania do bezpiecznego zarządzania dostępem urządzeń mobilnych do firmowych danych ma być firmowy "app store" - hostowany przez operatorów i wspólny dla wszystkich mobilnych platform.

HP dołączyło do grona firm oferujących kompleksowe podejście do wykorzystywania prywatnych urządzeń w firmie, wprowadzając narzędzie pozwalające nie tylko zarządzać mobilną flotą ale także wdrażać i zarządzać aplikacjami dla urządzeń mobilnych. Ma ono udostępniać użytkownikom aplikacje pozwalające na szybki, prosty i bezpieczny dostęp do firmowych danych z prywatnych tabletów i smartfonów pracowników.

Podstawowym komponentem HP Enterprise Mobility jest HP Enterprise App Store. Ma on pozwolić korporacjom i operatorom na tworzenie mobilnych wersji firmowych aplikacji. Hostowany przez operatorów magazyn aplikacji ma zapewniać pracownikom firm łatwy i spersonalizowany dostęp do zestawu aplikacji, niezależnie od rodzaju urządzeń mobilnych, za pomocą których się łączą. Platforma ma obsługiwać różne wersje językowe i pozwalać na uzależnianie struktury dostępu do poszczególnych aplikacji od lokalizacji pracownika, typu pracy bądź innych ustalonych kryteriów. Rozwiązanie ma pozwalać zarządzać firmom cyklem życia aplikacji - zapewniać łatwe wdrożenie ich nowych wersji dla wszystkich typów urządzeń, śledzenie wykorzystania oraz wycofanie z użycia. Wyposażono je też w możliwości testowania, czy aplikacje działają prawidłowo na wszystkich używanych platformach mobilnych i we wszystkich scenariuszach.

Zobacz również:

  • HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji
  • Jak złapać cyfrową równowagę?
  • App Store zniknie z Chin?

Drugim składnikiem HP Enterprise Mobility jest HP Enterprise Mobile Gateway. Zadaniem tej bramy jest zapewnianie dostępu do firmowych danych według zdefiniowanych kryteriów. Poziom dostępu, jaki otrzyma użytkownik może zależeć zarówno od przyznanych uprawnień, jak i od konkretnego urządzenia, z którego próbuje się on łączyć.

Rozwiązanie może być implementowane na brzegu sieci korporacji, bądź dostępne jako usługa świadczona przez operatorów. Połączenie, w którym pośredniczy HP Enterprise Mobile Gateway, jest optymalizowane między innymi przez buforowanie danych zarówno po stronie serwera, jak i klienta oraz tryb offline dla dostępu do dużych zbiorów danych. Platforma może też zapewniać dostęp użytkownikom urządzeń mobilnych do zagregowanych danych z kilku systemów back-end.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200