HP-Compaq: fuzja jest faktem

Zarząd Hewlett-Packard poinformował w komunikacie, że zakończono przeliczanie głosów akcjonariuszy w sprawie fuzji. Końcowe wyniki pokrywają się z wstępnymi danymi – zwyciężyli zwolennicy fuzji. Koncerny zamierzają zamknąć kwestie proceduralne do 3 maja, natomiast od 7 maja rozpocząć wspólną działalność pod szyldem 'nowego HP'.

Zarząd Hewlett-Packard poinformował w komunikacie, że zakończono przeliczanie głosów akcjonariuszy w sprawie fuzji. Końcowe wyniki pokrywają się z wstępnymi danymi dostarczonymi przez obsługującą głosowanie firmę ISV. Za połączeniem HP z Compaq Computer oddano 838 mln głosów, wobec 793 mln głosom przeciwnym fuzji. Koncerny zamierzają zamknąć kwestie proceduralne do 3 maja, natomiast od 7 maja rozpocząć wspólną działalność pod szyldem „nowego HP”.

Walter Hewlett, główny oponent fuzji, poinformował, że nie będzie już podejmował kroków na drodze prawnej mających zapobiec połączeniu HP z Compaq Computer.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • SK Hynix uzyskał wreszcie zgodę na przejęcie od Intela działu produkującego dyski SSD
  • Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200