HP/Compaq: Komisja Europejska zgadza się na fuzję?

Pod koniec grudnia ub.r. planowanemu połączeniu koncernów Hewlett-Packard i Compaq przyglądać zaczęła się Komisja Europejska. Instytucja chciała sprawdzić czy fuzja obu gigantów nie będzie mieć znamion podmiotu monopolistycznego na europejskim rynku komputerowym. Jutro prawdopodobnie Komisja zaakceptuje fuzję.

Pod koniec grudnia ub.r. planowanemu połączeniu koncernów Hewlett-Packard i Compaq przyglądać zaczęła się Komisja Europejska. Instytucja chciała sprawdzić czy fuzja obu gigantów nie będzie mieć znamion podmiotu monopolistycznego na europejskim rynku komputerowym.

Swoją decyzję Komisja Europejska przedstawić miała pod koniec lutego. Już teraz jednak źródła zbliżone do sprawy mówią, że komisja nie widzi przesłanek świadczących na niekorzyść połączenia obu spółek. Prawdopodobnie, Komisja uzna, iż planowana fuzja nie stanowi zagrożenia dla innych producentów komputerów i sprzętu komputerowego w Europie.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Taka decyzja spodziewana jest już jutro, o ile żadna z podkomisji antymonopolowych nie wyrazi swojego sprzeciwu. Wiadomo bowiem, że niektóre z nich chciałyby przedłużyć analizę fuzji do pełnych czterech miesięcy (tak stanowi standardowa procedura), co pozwoliłoby na dokładną ocenę wpływu na rynek informatyczny w Europie połączenia HP i Compaqa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200