HP: 1000 miejsc pracy we Wrocławiu, będzie więcej...

Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu zostało założone w 2005 r. Polski oddział firmy chciałby, aby rozszerzyło ono swoją działalności w zakresie świadczenia zaawansowanych usług finansowych, marketingowych i analitycznych.

W związku z tym mogłoby powstać dodatkowe kilkaset miejsc pracy. Planowana działalność nie miałyby już charakteru transakcyjnego. Usługi, które mogą być świadczone w ramach nowego projektu objęłyby wsparcie decyzyjne, zarządzanie projektami, prowadzenie analiz obecnego stanu procesów pod kątem możliwości zwiększenia ich efektywności, projektowanie nowych usług, a także inne zadania o charakterze koncepcyjnym.

"Dzięki temu HP będzie mogło zaoferować ciekawe stanowiska pracy oraz atrakcyjne ścieżki rozwoju pracownikom. Potencjalne rozszerzenie działalności HP w tych obszarach jest doskonałą okazją dla Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski, aby zaoferować nowe miejsca pracy, które do tej pory były najczęściej dostępne za granicą" - mówi Paweł Czajkowski, Prezes Hewlett-Packard Polska.

Polska wciąż walczy o tę inwestycję, a konkurentami dla Wrocławia są centra biznesu HP znajdujące się w m.in. w Rumunii i Indiach.

Obecnie Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu oferuje usługi finansowo-księgowe, administracji personalnej i płacowej, czy obsługi procesów biznesowych. Jest to jedno z ogniw globalnej sieci takich ośrodków (oprócz Wrocławia centra znajdują się między innymi w Rumunii, Hiszpanii, Meksyku, Kostaryce, Indiach i Chinach). Klientami jest HP w regionie EMEA oraz inne koncerny, m.in. Procter&Gamble oraz C&A.

Zawarta trzy lata temu umowa pomiędzy polskim rządem a HP zakładała, że zatrudnienie w Centrum miało znaleźć 1000 pracowników w przeciągu pięciu lat działalności. Cel ten został zrealizowany już po trzech latach, stąd planowany dalszy rozwój inwestycji.


TOP 200