HD Tune sprawdzi wydajność dysku. Dowiemy się czy kupiliśmy dobry sprzęt

HD Tune obsługuje dyski twarde i SSD. Jest od lat wykorzystywany przez specjalistów IT, kiedy chcą oni sprawdzić wydajność nośnika danych i ocenić jego kondycje.

HD Tune / Fot. Materiały własne

HD Tune / Fot. Materiały własne

HD Tune występuje w dwóch wersjach - bezpłatnej i płatnej Pro. Działa na systemach Windows, a także obsługuje dyski twarde (wewnętrzne i zewnętrzne), pamięci flash USB, karty pamięci, jak i nośniki półprzewodnikowe SSD. Wersja bezpłatna przez 15 dni oferuje dostęp do wszystkich funkcji premium - czyli tych z Pro. Później, jeśli chcemy nadal z nich korzystać, przyjdzie nam zapłacić 34,95 dol. za licencję dla jednego użytkownika.

HD Tune - na co pozwala?

HD Tune oferuje test benchmarkowy zapisu i odczytu danych. Wyświetla szczegółowe informacje o dysku, jak również podaje jego kondycję za pomocą parametru S.M.A.R.T. Wersja Pro zapewni tutaj dostęp także do logów.

Zobacz również:

  • Oszuści na Amazonie sprzedają dyski SSD o pojemności 16 TB za 100 dolarów
  • Dyski twarde 1 TB potanieją. Ceny zaskoczą w 2023

Sprawdź: JPG to PDF

Idąc dalej, znajdziemy takie funkcje jak Folder usage (wykorzystywanie folderu), bezpieczne usuwanie, test porównawczy plików, test pamięci podręcznej, monitor dysku, AAM, obsługę dysków zewnętrznych, statystyki temperatury, autotest S.M.A.R.T., stan zdrowia wielu dysków i in. Wszystkie te funkcje są jednak, co trzeba podkreślić, tylko w wersji Pro. Płatna wersja HD Tune zdecydowanie oferuje o wiele szerszą funkcjonalność.

Aplikację znajdziemy na tej stronie i warto dodać, że jest ona rozwijana już od 2008 r.

Zobacz: Norauto

HD Tune jest często wykorzystywana do testów w niezależnych serwisach technologicznych. Wielu recenzentów wykorzystuje tę aplikację, aby oceniać parametry dysków twardych i SSD. Poznajemy bowiem m.in. minimalne i maksymalne transfery danych, czas dostępu do danych, czy też wykorzystanie CPU.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200