Gwiezdne biuro po raz szósty

Na przełom lipca i sierpnia zapowiadana jest premiera pakietu biurowego StarOffice 6.0.

W lipcu, a najpóźniej w sierpniu, należy spodziewać się premiery StarOffice 6.0 Sun Microsystems. Pakiet zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz oprogramowanie do obsługi baz danych i tworzenia prezentacji. Istotną cechą StarOffice'a jest wolny dostęp do kodu źródłowego.

Programiści z Sun Microsystems skupili się na kompatybilności StarOffice z innymi aplikacjami biurowymi. Według informacji podanych przez przedstawicieli firmy, nowa wersja StarOffice będzie zawierała specjalne filtry, które zapewnią mu pełną zgodność z formatem plików XP. Do pakietu wprowadzono także nowe mechanizmy ułatwiające importowanie plików z innych programów, np. eksport z formatu StarOffice do formatu tych plików.

Zobacz również:

Nowością będzie kompletna specyfikacja formatu XML (eXtensible Markup Language), co w dużym stopniu ułatwi proces współdzielenia plików. Kolejną zmianą będzie możliwość uruchamiania poszczególnych aplikacji w oddzielnych oknach, a to powinno przyczynić się do zwiększenia komfortu pracy z pakietem.


TOP 200