Gwałtowne przyspieszenie Lite-on i BTC

Firmy Lite-on IT oraz BTC nie zamierzają w ogóle wprowadzać na rynek nagrywarek DVD, zapisujących te krążki z maksymalną prędkością 12x - informuje magazyn Digitimes.com. Producenci zamierzają "przeskoczyć" ten etap produkcji i od razu zaoferować swoim klientom urządzenia zapisujące płyty z prędkością 16x.

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że jeszcze niedawno obie firmy informowały o planach wprowadzenia w najbliższych miesiącach (najpóźniej w maju) urządzeń nagrywających płyty z prędkością 12x, zaś szybsze napędy, zapisujące krążki z prędkością 16x, miały pojawić się dopiero w drugiej połowie roku. Teraz okazuje się, że te pierwsze napędy prawdopodobnie nigdy nie trafią do sprzedaży, zaś drugie mogą pojawić się w sprzedaży już pod koniec maja.

Przedstawiciele Lite-on tłumaczą, że trwające od kilku miesięcy gwałtowne przyspieszanie prędkości zapisu płyt DVD sprawia, że wyraźnie skraca się "cykl życia" poszczególnych produktów. Z ich analiz wynika, że gdyby nagrywarki zapisujące płyty z prędkością 12x ostatecznie trafiły na rynek, to dobrze sprzedawałyby się tylko przez najwyżej 3 miesiące. Dlatego też Lite-on uznał, że nie ma sensu skupiać się na produkcji i promocji tych urządzeń - zamiast tego firma postanowiła przyspieszyć wprowadzenie na rynek szybszych nagrywarek. Podobne plany ma BTC - z tym, że nagrywarki DVD 16x tej firmy trafi do sklepów raczej w drugiej połowie tego roku.

Zobacz również:

  • Bitcoin przekracza 47 000 dol. Najlepszy wynik od trzech miesięcy
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200