Grupa eTel zyskała finansowe wsparcie od Lucent Technologies

Pozyskane fundusze będą przeznaczone na rozwój sieci metropolitarnych w Warszawie, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie.

Grupa eTel, świadcząca usługi telekomunikacyjne w Europie Środkowej, poinformowała o uzyskaniu finansowania w wysokości 20 mln euro od Lucent Technologies. Pozyskane środki mają być przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu do świadczenia usług internetowych oraz rozbudowę sieci typu MAN w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie i Warszawie. Sieci mają być połączone z węzłem komunikacyjnym we Frankfurcie nad Menem.

Irlandzka grupa eTel, skupiająca działalność na rynku czeskim, słowackim, węgierskim i polskim, utrzymuje, że stworzy najbardziej zaawansowaną infrastrukturę telekomunikacyjną w tym regionie. Pozyskanie kolejnych 20 mln euro ma umożliwić przyspieszenie prac nad udostępnieniem szerokopasmowych usług transmisji danych, głosu i dostępu do Internetu.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

"Umowa z Lucent Technologies jest dla grupy eTel znacząca z dwóch powodów: zabezpieczyliśmy finansowanie wdrażania zaawansowanej technologii i uczyniliśmy to w momencie, gdy rynki finansowe notują mniejszą dynamikę. Począwszy od podwyższenia kapitału inwestycyjnego o 55 mln euro w listopadzie ub.r., porozumienie to daje nam możliwość podjęcia dalszych kroków do zapewnienia rozwoju w tym regionie" - powiedział Sean Melly, dyrektor zarządzający Grupy eTel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200