Grupa PBG unifikuje procesy zarządzania na bazie rozwiązań Oracle

Uruchomienie systemu Oracle E-Business Suite w należącej do Grupy PBG firmy Hydrobudowa Polska SA ma przyczynić się do ujednolicenia i usprawnienia procesów zarządzania.

Wdrożenie systemu Oracle EBS zostało dokonane jako przeniesienie modelu funkcjonalnego rozwiązania wykorzystywanego od 2008 roku w centrali PBG. Uruchomiony system obejmuje swoją funkcjonalnością obszary finansów, środków trwałych, zaopatrzenia i gospodarki magazynowej. Oprogramowanie wspiera również zarządzanie projektami i kontraktami. Według przedstawicieli Grupy PBG, podstawowym argumentem przemawiającym za rozszerzeniem funkcjonalności systemu Oracle EBS na firmę Hydrobudowa Polska była potrzeba unifikacji procesów biznesowych w obrębie grupy kapitałowej. Zakres wdrożenia zakładał także przeniesienie rozwiązań Oracle Hyperion Planning wykorzystywanych m.in. do budżetowania kosztów stałych. Całość prac zrealizowano w ciągu 6 miesięcy. Za przeprowadzenie wdrożenia odpowiadali konsultanci firmy Avatia. Obecnie w Grupie PBG prowadzone jest wdrożenie modułu Oracle Hyperion Financial Management w zakresie konsolidacji danych finansowych, kontrolingu oraz prognozowania. Na niedaleką przyszłość planowane jest również wdrożenie oprogramowania Oracle EBS w kolejnych spółkach Grupy PBG.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200