Grupa Karen na minusie

W 2000 r. Karen Notebook oraz Polsystem2 i Ram Serwis, wchodzące w skład Grupy Karen, poniosły 12 mln zł straty. Niekorzystny wynik finansowy był efektem zbyt niskiego poziomu sprzedaży i wysokich kosztów działalności.

Przychody Grupy Karen w 2000 r. wyniosły 113 988 tys. zł. Nieosiągnięcie zakładanego poziomu sprzedaży spowodowało jednak, że grupa poniosła stratę w wysokości 12,1 mln zł. Jak informuje zarząd spółki Karen Notebook, na wynik miało wpływ utworzenie niezbędnych rezerw finansowych oraz straty na działalności bieżącej, zaistniałe, pomimo znaczącego ograniczenia kosztów. W IV kw. ub.r. odwołano prezesa zarządu spółki i dokonano zmian personalnych na innych stanowiskach kierowniczych w Karen Notebook SA oraz spółkach zależnych: Polsystem2 i Ram Serwis.

W celu poprawy kondycji spółki i grupy Karen zarząd firmy postanowił zreorganizować działalność niektórych biur handlowych Karen Notebook i poszerzyć sieć oddziałów serwisowych Ram Serwis. Należąca do grupy spółka Polsystem2 podjęła się opracowania nowego oprogramowania finansowo-księgowego, który ma trafić do sprzedaży w II połowie br. Plany Karen na 2001 r. zakładają dalszą modernizację sieci sprzedaży, szerszą promocję produktów na rynku detalicznym oraz wprowadzenie nowych modeli komputerów przenośnych produkowanych pod marką California Access przez zależną od Karen Notebook spółkę Idea Nord.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200