Grupa Asseco Business Solutions z 6 mln zł zysku

W pierwszym kwartale br. wpływy Grupy Asseco Business Solutions wyniosły 40,75 mln zł i były o 4 proc. niższe od wpływów ze sprzedaży za pierwsze trzy miesiące zeszłego roku. Grupa wypracowała zysk netto na poziomie 6,04 mln zł co oznacza spadek o 14 proc. w skali roku.

Uśredniona marża operacyjna spółek należących do GK AssecoBS przekroczyła 17 proc. Marża brutto na sprzedaży wyniosła ok. 35 proc. "Kwartalny wynik oceniamy jako dobry. Należy pamiętać, że nasz wynik za pierwszy kwartał ubiegłego roku był najlepszy w historii spółki. Dodatkowo zysk netto w ubiegłym roku był wyższy ze względu na tarczę podatkową, której w tym roku już nie mieliśmy" - mówi Romuald Rutkowski, Prezes Zarządu Asseco Business Solutions. Według niego znaczący wpływ na kwartalne wyniki miały m.in. kontrakty zawarte w ubiegłym roku. "O tym, czy dobre rezultaty pierwszego kwartału przełożą się na cały rok 2009 przekonamy się w perspektywie następnych dwóch, trzech miesięcy" - dodaje Romuald Rutkowski. Według przedstawicieli AssecoBS w skutek trwającej reorganizacji spadły koszty operacyjne. Obecnie trwają prace wdrożeniowe związane z uruchomieniem systemu analizy projektowej. Ocena rentowności projektów ma umożliwić podniesienie efektywności prowadzonej działalności.

Warto dodać, że w minionym kwartale nastąpiło połączenie spółek Asseco Business Solutions i Anica System. W wyniku fuzji oferta AssecoBS powiększyła się m.in. o nowoczesne rozwiązania mobilne wspierające sprzedaż, pozwalające na wymianę informacji pomiędzy producentami i dystrybutorami oraz systemy do rozliczeń transakcji faktoringowych.

Czytaj też:

Dobre wyniki Sage w Polsce

Xerox znów na plusie

Dobre wyniki Tety w pierwszym kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200