Greenplum: hurtownia danych EMC przetwarzająca 10 TB danych w ciągu godziny

Greenplum Data Computing Appliance to opracowana przez EMC hurtownia danych (data warehouse), która ma ułatwić zarządzania dużymi porcjami danych i ich analizowanie w przedsiębiorstwach. Została ona zaprojektowana wcześniej przez firmę Greenplum, którą EMC przejął w połowie br.

Greenplum Data Computing Appliance pracuje bardzo wydajnie, ponieważ wykorzystuje przy przetwarzaniu danych technologię MPP (Massively Parallel Processing).

Greenplum:  hurtownia danych EMC przetwarzająca 10 TB danych w ciągu godziny

Według producenta, jest w stanie pobierać i analizować dane dwa razy szybciej niż podobne rozwiązania oferowane przez konkurencję, takie jak Oracle Exadata, IBM Netezza i Teradata. Jak podaje EMC, jedna szafa Greenplum jest w stanie przyjąć, przetworzyć i przeanalizować w ciągu jednej godziny ponad 10 TB danych.

Zobacz również:

Greenplum Data Computing Appliance wykorzystuje do przetwarzania danych oprogramowanie Greenplum Database 4.0, uruchamiane jednocześnie na wielu serwerach. Jedna szafa ma 16 serwerów (każdy wyposażono w 2 intelowskie procesory E5670) i może przechowywać do 36 TB nieskompresowanych danych. Szafy można oczywiście łączyć, tworząc potężną hurtownię danych.


TOP 200