Gravity SA ogranicza swoją działalność

Należąca do Hector SA spółka Gravity najbliższy dwuletni okres zamierza "przeczekać" i prowadzić przede wszystkim usługi outsourcingowe i hostingowe. Dopiero gdy na polskim rynku wzrośnie świadomość i zapotrzebowanie na usługi ASP, firma zamierza powrócić do tej działalności.

Usługi świadczone obecnie przez Gravity to zarządzanie sprzętem, systemami operacyjnymi oraz utrzymywanie systemów baz danych. Zaplecze techniczne firmy stanowi warszawskie Internetowe Centrum Danych (ICD), zarządzane przez Datacenter.pl, spółkę zależną od Gravity. W Datacenter.pl umieszczono systemy własne firmy i komputery należące do jej klientów oraz operatorów sieci transmisji danych.

Powodem ograniczenia działalności Gravity jest fakt, że potencjalni inwestorzy, którzy mieli wejść do spółki, ostatecznie zrezygnowali z jej finansowania. Firma zamierza poszukać inwestora dopiero za trzy, cztery lata.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Gravity powstała wiosną ubiegłego roku. Głównym udziałowcem spółki, posiadającym 80% Gravity, jest firma Hector SA. Gravity miała zajmować się outsourcingiem i usługami udostępniania aplikacji ASP (Application Service Provisioning). W tym modelu miały być udostępniane systemy klasy MRP II/ERP, a także SAP R/3.

W ciągu najbliższych dni ma zostać podjęta decyzja o zmianie prezesa Gravity. Obecne funkcję tę pełni Emil Konarzewski. Jeszcze nie wiadomo, kto miałby go zastąpić. Do grudnia 1999 r. Emil Konarzewski pracował w Internet Partners, był tam członkiem zarządu, odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż. Gravity i Hector do niedawna współpracowały z Internet Partners.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200