Grafika w formacie Office

Microsoft wprowadza do sprzedaży uniwersalny program graficzny PhotoDraw 2000, przeznaczony przede wszystkim do zastosowań biznesowych.

Microsoft wprowadza do sprzedaży uniwersalny program graficzny PhotoDraw 2000, przeznaczony przede wszystkim do zastosowań biznesowych.

Microsoft opracował program graficzny PhotoDraw 2000, który w odróżnieniu od znanych pakietów składających się z wielu aplikacji o różnych funkcjach, jak np. CorelDraw, integruje prawie wszystkie funkcje w jednym programie.

PhotoDraw 2000 umożliwia edycję fotografii, rysowanie, malowanie, tworzenie wykresów i grafiki 2- lub 3-wymiarowej. Oprogramowanie wyposażono w interfejs podobny do interfejsu pakietu Office, co znacznie ułatwia pracę użytkownikom programów biurowych. Dostępny jest system asystentów, podpowiedzi wyświetlane przy przesunięciu wskaźnika na funkcję myszy, a także nowe, przydatne rozwiązanie - przy przeglądaniu dostępnych fontów wyświetlany jest oryginalny krój ich czcionek.

Program zawiera zestaw podstawowych narzędzi do edycji grafiki ponad 350 efektów specjalnych oraz dużą bibliotekę zawierającą ok. 20 tys. grafik oraz 300 wzorcowych dokumentów biznesowych. Umożliwia wielokrotne cofanie lub ponawianie wykonanych operacji. Po uruchomieniu procesu transformacji wyświetlany jest wskaźnik informujący o jego postępie, co pozwala zorientować się, ile czasu zajmuje przekształcenie. Niestety, przynajmniej w wersji beta PhotoDraw nie ma możliwości przerwania wykonywanej funkcji.

Oprogramowanie ma dość duże wymagania systemowe: co najmniej komputer z Pentium 166 MHz i 190 MB dostępnej pamięci dyskowej. W wersji angielskiej Microsoft PhotoDraw 2000 ma być dostępny już w październiku br. w zestawie mieszczącym się na 3 dyskach CD-ROM. Zapowiadana cena pakietu wynosi 149 USD.

Microsoft PhotoDraw 2000

Program graficzny umożliwiający tworzenie i edycję fotografii lub rysunków. Zawiera bogaty zestaw narzędzi, efektów specjalnych i bibliotekę zawierającą ok. 20 tys. grafik. Wprawdzie PhotoDraw 2000 nie można wykorzystać zamiast profesjonalnych pakietów, takich jak CorelDraw, PhotoShop lub Illustrator, ale może stać się rozwiązaniem konkurencyjnym w zastosowaniach biznesowych, które nie wymagają szczególnie zaawansowanych narzędzi.


TOP 200