Grafika i wideo w systemie IVR

Platforma Altar IVVR jest rozszerzeniem standardowych, dobrze znanych systemów IVR o mechanizmy wykorzystujące przekaz wideo lub grafiki w systemach 3G.

Altar IVVR (Interactive Voice and Video Response) to innowacyjny pomysł kieleckiej firmy Altar, specjalizującej się w opracowywaniu systemów CRM, rozwiązań do obsługi procesów sprzedaży, windykacji i przepływu pracy oraz dokumentów.

Opracowana przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej technologia IVVR jest rozszerzeniem standardowych, dobrze znanych systemów IVR - o mechanizmy wykorzystujące przekaz wideo lub grafiki. Choć pomysł przekazu wideo do urządzeń mobilnych (smartfonów) nie wydaje się ani oryginalny, ani też szczególnie użyteczny, to na obecnym etapie rozwoju technologii większość firm wykorzystujących systemy CRM powinna zwrócić uwagę na IVVR. Altar wziął bowiem pod uwagę istniejące realia. Platforma nie zastępuje już wykorzystywanych systemów IVR i Contact Center, ale uzupełnia je o nowe funkcje. Mogą one istotnie przyspieszyć i ułatwić kontakt użytkowników z centrum obsługi, a w efekcie zwiększyć liczbę osób, które są obsługiwane bez potrzeby rozbudowywania pojemności systemu. Oprócz tego IVVR nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania w smartfonie, a usługi systemu są dostępne w skali globalnej, tzn. wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do sieci telekomunikacyjnej.

IVVR umożliwia wyświetlenie graficznego menu z wyborem wszystkich dostępnych opcji, które w klasycznym systemie IVR są kolejno zapowiadane. Przejście do następnego poziomu (lub konsultanta) może więc być niemal natychmiastowe. Tego typu rozwiązanie jest więc korzystne również dla użytkowników, którzy nie muszą odsłuchiwać długich zapowiedzi i szybciej uzyskiwać odpowiednie informacje.

Potencjalnych zastosowań Altar IVVR jest znacznie więcej, przedstawiciele producenta prezentują ich szeroką listę: dostęp do serwisów informacyjnych lub giełdowych przy wykorzystaniu wideo lub grafiki, wideo-marketing, mobilny monitoring, usługi dla osób niesłyszących itp. Użytkownik systemu może też wprowadzić dodatkowe elementy graficzne lub wideo, np. reklamy lub też inne usługi na które ma pomysł.

Barierą zastosowań jest wymaganie, by użytkownik korzystał ze smartfonu i sieci 3G, a jej zasięg nie był zbyt mocno ograniczony. Przedstawiciele Altar powołując się na prognozy firm badających rynek są jednak przekonani, że za 2-3 lata zdecydowana większość znajdujących się na rynku smartfonów będą to urządzenia korzystające z łączności 3G. A ponieważ IVVR jest uzupełnieniem dla systemu Contact Center i zależnie od technicznych możliwości urządzeń klienckich pozwala na ich obsługę przy wykorzystaniu systemów IVR lub IVVR, możliwa jest stopniowa migracja infrastruktury i kanałów kontaktu do tej nowej technologii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200