Gościnny dostęp do Internetu

Firma Intellinet Network ma w swojej ofercie bramkę internetową o nazwie GuestGate, która zapewnia osobom odwiedzającym firmę, biuro czy inną instytucję dostęp do Internetu, wykorzystując do tego celu firmowe łącze internetowe.

Urządzenie jest wyposażone w pięć portów Ethernet 10/100 (złącze RJ-45). Jeden port jest podłączony do firmowej sieci LAN, a pozostałe cztery wykorzystywane są przez osoby pragnące uzyskać dostęp do Internetu. Urządzenie można też stosować w kawiarniach internetowych, restauracjach, pensjonatach, bibliotekach oraz innych instytucjach, które chcą udostępnić osobom trzecim dostęp do Internetu.

GuestGate zabezpiecza również komputery podłączonych gości. Technologia Virtual LAN izoluje automatycznie podłączonych klientów, tak iż są dla siebie niewidoczni. Urządzenie pozwala firmie przedstawić się klientom w profesjonalny sposób za pomocą strony powitalnej. Jej zawartość może być zmieniana zgodnie z zapotrzebowaniem i zawierać dowolne treści.

Gościnny dostęp do Internetu
Rozwiązanie zabezpiecza sieć firmową przed dostępem podłączonych gości, wykorzystując do tego celu technologię HNP GUESTGATE. Dlatego dane oraz serwery pracujące w firmie są bezpieczne. Administrator może konfigurować urządzenie, zezwalając np. gościom na korzystanie z zasobów określonego serwera czy drukarek zainstalowanych w firmie. Może też zabezpieczyć dostęp do połączenia internetowego za pomocą hasła, które będzie udostępniane gościom.

Urządzenie jest dostępne na polskim rynku (IC Intracom) i kosztuje ok. 570 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200