Górna półka JTT

JTT jest siódmym dystrybutorem Compaqa w Polsce.

JTT jest siódmym dystrybutorem Compaqa w Polsce.

Pierwszą tegoroczną umowę dystrybucyjną JTT Computer SA podpisał z kolejnym producentem komputerów - Compaq Computer. Jak zapowiada Tomasz Czechowicz, prezes firmy, firma zamierza uzyskać 20% udział w sprzedaży tego producenta na rynku małego i średniego biznesu. Do roku 2000 firma JTT Computer chciałaby zostać największym dystrybutorem komputerów PC na polskim rynku. Toteż przedstawiciele wrocławskiej firmy nie wykluczają, że będą starać się o umowę na dystrybucję komputerów Hewlett-Packarda.

W marcu br. Compaq autoryzował firmę JTT, przyznając jej status Partnera Dystrybucyjnego. W przyszłości obie firmy zamierzają rozszerzyć współpracę o umowę w zakresie serwisu produktów Compaqa. Poza komputerami PC, JTT zajmie się również sprzedażą serwerów i notebooków amerykańskiego producenta oraz sprzętu sieciowego.

Komputery Compaqa prawdopodobnie wyprą częściowo produkowane przez JTT Adaxy na rynku odbiorców korporacyjnych. Tomasz Czechowicz przekonuje jednak, że nowy kontrakt dystrybucyjny nie będzie miał niekorzystnego wpływu na wielkość sprzedaży komputerów wrocławskiej firmy. "Podpisaliśmy go, bo nasza dotychczasowa oferta nie odpowiadała w pełni obecnym i przyszłym potrzebom rynku. Klienci oczekują od nas większej różnorodności produktów, zwłaszcza tych z górnej półki" - dodaje Tomasz Czechowicz.

JTT Computer jest już siódmym dystrybutorem Compaqa w Polsce. Ostatnio firma zawarła kontrakty również z Soft-tronikiem i River.


TOP 200