Gorący weekend w Poznaniu

W cieniu mistrzostw świata w siatkówce rozpoczyna się inna ciekawa rywalizacja. Dziś o godzinie 14:00 w auli Politechniki Poznańskiej startują czwarte już Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym "Poznań Open".

Zawody, którego organizatorami są Politechnika, Uniwersytet im. Adama Mickiewicz oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Wielkopolski (Computerworld jest jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia) potrwają do sobotniego popołudnia. Poznań Open wyrasta na prawdziwą instytucję wśród tego typu imprez. To już kolejna edycja, w której liczba zgłoszeń uczestnictwa znacząco przekroczyła zakładany limit 400 osób!

W trakcie konkursu trzyosobowe zespoły będą musiały zmierzyć się z 8-12 zadaniami programistyczno-algorytmicznymi, których rozwiązania należy przedstawić w językach Pascal, C lub C++. Ostateczny ranking drużyn powstanie na podstawie liczby poprawnie rozwiązanych zadań. O kolejności drużyn posiadających tę samą liczbę rozwiązanych zadań decyduje suma czasów rozwiązywania zadań. Do tej pory miejscami na podium zamieniały się drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200