Google zdetronizowany

Popularny serwis wyszukiwawczy Google stracił pierwszą pozycję pod względem ilosci przeszukiwanych stron na rzecz norweskiego AllTheWeb.com.

Popularny serwis wyszukiwawczy Google stracił pierwszą pozycję pod względem ilosci przeszukiwanych stron na rzecz norweskiego AllTheWeb.com. W bazie skandynawskiego serwisu znajduje się obecnie o ponad 20 mln stron więcej niż w indeksie Google'a. Ich całkowita liczba osiągnęła już prawie 2,1 mld.

Do tej pory AllTheWeb koncentrował swoje wysiłki na dopracowywaniu technologii wyszukiwania, mającej zapewnić jak największą trafność uzyskiwanych wyników - teraz natomiast Norwegowie postanowili skupić się na powiększaniu bazy przeszukiwanych stron.

Zobacz również:

  • Wyszukiwarka Google lepsza niż kiedykolwiek
  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie
  • Kod źródłowy WWW sprzedany

AllTheWeb, podobnie jak Google, również pozwala na wyszukiwanie nie tylko witryn internetowych, ale także plików graficznych. Możliwe jest także wyszukiwanie plików wideo, przeszukiwanie serwerów FTP oraz wyszukiwanie plików MP3 (czego Google już nie potrafi).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200