Google zdecydował - zdalna praca możliwa do połowy przyszłego roku

Wygląda na to, iż koronawirus zostanie z nami na dłużej i niektóre optymistyczne wypowiedzi sugerujące, że najgorsze mamy już za sobą, były tylko pobożnymi życzeniami. Prawda ta dotarła chyba również do jednej z największych firm technologicznych na świecie. Google – bo nim mowa – poinformował pracowników, że jeśli tylko zechcą, mogą kontynuować pracę zdalną z domu do co najmniej połowy 2021 roku.

Google

Informację o tym, że Google zamierza podjąć taką decyzję, podał wcześniej zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany serwis Wall Street Journal. I rzeczywiście, Google właśnie ogłosił, że blisko 200 tysięcy pracujących dla niego osób – a więc nie tylko ci, którzy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie -mogą pracować zdalnie do połowę przyszłego roku, dokładnie do 6-go lipca 2021 roku. Nie jest to przymus, ale wybór każdego pracownika.

Google był niejako zmuszony do podjęcia takiej decyzji, gdyż Stany Zjednoczone przegrywają walkę z koronawirusem. Po krótkim spadku zachorowań, w ostatnich dniach liczba zakażonych gwałtownie rośnie. Dzieje się tak również w Kalifornii, a więc w stanie w którym Google ma swoją centralę.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Google rozbudowuje sieć podmorskich połączeń
  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

A jeszcze kilka tygodni temu wydawała się, że już wrześniu sytuacja będzie na tyle dobra, że większość pracowników Google’a będzie mogła zapomnieć o pracy zdalnej i zacznie świadczyć swe usługi w normalnym trybie. Teraz wygląda na to, że będą mogli pracować siedząc sobie przed komputerem w domu przez kolejny rok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200