Google zaprezentuje w przyszłym tygodniu kolejną wersję firmowej platformy IoT

Google przyzwyczaił nas do tego, że na corocznej konferencji deweloperów Google I/O zapowiada zawsze różne nowości. W tym roku konferencja taka odbędzie się w przyszłym tygodniu - dokładnie w dniach od 8-go do 10-go maja - i znawcy tematu twierdzą, że nowością tą będzie najnowsza wersja firmowej platformy programistycznej IoT.

Chodzi o platformę Android Things 1.0. Jak sama nazwa na to wskazuje, jest to specjalna wersja systemu operacyjnego Android zaprojektowana z myślą o obsługiwaniu Internetu rzeczy.

Mówi się, że producenci urządzeń IoT bazujących na tej platformie nie będą mogli wprowadzać żadnych zmian do kodu systemu Android Things 1.0, gdyż firma Google chce mieć pewność, że będzie mogła w każdej chwili szybko aktualizować oprogramowanie zarządzające urządzeniem IoT.

Zobacz również:

Firma chce w ten sposób wzmocnić bezpieczeństwo urządzeń IoT bazujących na jej platformie i powiedzieć potencjalnym klientom: decydując się na system Android Things 1.0 możecie być pewni, że do waszej sieci IoT nikt się nie włamie.


TOP 200