Google zapowiedział dwie komunikacyjne nowości

Firma zapowiedziała kilka dni temu podczas konferencji Google I/O dwie nowe aplikacje komunikacyjne. Jedna z nich nosi nazwę Allo i jest tak sprytna, że uczy się zachowania się użytkowników wykorzystują do tego celi technologię AI (sztuczna inteligencja).

Aplikacja Allo będzie dostępna latem tego roku i będzie ją można uruchamiać na komputerach Android i iOS. Wspiera ona mechanizm Incognito Chat, dzięki któremu użytkownik może działać incognito.

Google zapowiedział dwie komunikacyjne nowości

Allo

Druga aplikacja nosi nazwę Duo. Posłuży ona do prowadzenia rozmów wideo. To, co odróżnia Duo od innych aplikacji tego typu, to funkcja KnockKnock. Pozwala ona użytkownikowi podejrzeć na żywo strumień danych wideo i zobaczyć kto do niego dzwoni oraz co w danym memencie robi. W ten sposób nie będziemy musieli np. odbierać rozmów wideo od kogoś, z kim nie chcemy po prostu mieć w danej chwili do czynienia.

Zobacz również:

Google ma nadzieję, że dzięki takim opcjom jak KnockKnock i Incognito Chats, jej nowe aplikacje komunikacyjne Allo i Duo wygrają rywalizacje z konkurentami, takimi jak np. Facebook Messenger.


TOP 200