Google zapowiada potężną inwestycję w Warszawie

Firma otworzyła w Polsce swoje pierwsze biuro 15 lat temu i zatrudnia obecnie w naszym kraju ponad 1000 pracowników. Niedługo będzie ich dużo więcej, gdyż Google ogłosił dzisiaj, że zainwestuje blisko 700 mln USD (czyli blisko 2,7 mld zł) w zakup i rozwój kompleksu Warsaw Hub, nowoczesnego kompleksu biurowego zlokalizowanego w stolicy Polski.

Grafika: Alex Dudar/Unsplash

Warto przypomnieć, że firma zatrudniła zeszłym roku w naszym kraju kolejne 350 osób i otworzyła nowe biuro w Warszawie uruchamiając region Google Cloud. Jest to pierwsza taka inwestycja nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W przyszłości dzięki nowej inwestycji we wszystkich lokalizacjach w Warszawie Google będzie zatrudniać 2500 osób, z potencjałem dającym nadzieję na kolejny wzrost.

Podobnie jak w ciągu ostatnich 15 lat, Google zamierza kontynuować współpracę z biznesem, środowiskiem akademickim, sektorem publicznym i organizacjami pozarządowymi w Polsce. Firma zapowiada, że jej przyszłe powierzchnie biurowe w Polsce pozwolą jej zrealizować te wszystkie zamierzenia i w ciągu najbliższych kilku lat będzie inwestować w budowę kolejnych miejsc pracy w The Warsaw HUB. W kompleksie tym znajdą się nowe pomieszczenia dla pracowników oraz sale konferencyjne.

Zobacz również:

  • Firmy w Polsce wydają na transformację cyfrową do 5 proc. rocznych przychodów
  • Polska stanie się wiodącym dostawcą baterii samochodowych

W zeszłym tygodniu firma ogłosiła, że przekazuje prawie 40 mln zł organizacjom pomagającym ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojnom i przybywającym do Polski. Fundusze wesprą zarówno doraźne działania humanitarne i pomoc uchodźcom w pierwszych tygodniach ich pobytu w Polsce, jak i ich długofalowe potrzeby.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200