Google wyświetli jakość backupów zdjęć w Google Photos

Wyszukiwarkowy gigant przygotowuje się do wprowadzenia nowej funkcji, z której ucieszą się użytkownicy usług Google Photos - Zdjęcia Google.

Zdjęcia Google to aktualnie najpopularniejsza usługa do przechowywania danych w chmurze. Jej popularność nie bierze się z nikąd. Google przez wiele lat pozwalało na bezpłatne przechowywanie dowolnej ilości zdjęć w Google Photos - usłudze zintegrowanej z Dyskiem Google. Niestety sielanka zakończyła się w czerwcu 2021 roku, kiedy to gigant z Mountain View zakończył oferowanie bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Od nieco ponad roku zdjęcia i filmy zajmują miejsce z Dysku Google przypisanego do danego konta Google.

Google dodaje nowe funkcje do Zdjęć Google
Źródło: Daniel Romero / Unsplash

Google dodaje nowe funkcje do Zdjęć Google

Źródło: Daniel Romero / Unsplash

Wyszukiwarkowy gigant od wielu lat posiada autorski system kompresji zdjęć i wideo. To właśnie po jego uruchomieniu przez wiele lat możliwe było przechowywanie dowolnej ilości plików w Google Photos.

Zobacz również:

Google testuje aktualnie nową funkcję, która spodoba się wszystkim użytkownikom Zdjęć Google. Aplikacja mobilna na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz iOS, a także wersja webowa otrzyma przydatne rozwiązanie. Zdjęcia Google będą wyświetlać informacje o jakości zdjęć zachowanych w usłudze. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby przefiltrować zdjęcia w kolejności od najgorszej do najlepszej jakości i na odwrót.

Google doda również funkcje, która podpowie czy dane zdjęcie zużywa limit dyskowy w Google Drive. Opcja ta pozwoli sprawdzić, które zdjęcia zostały wgrane do usługi przed czerwcem 2021 roku.

Aktualnie nie wiadomo jeszcze kiedy wyżej wymienione opcje zostaną udostępnione dla wszystkich użytkowników. Pojawią się one jako aktualizacja po stronie serwera - instalacja nowych wersji aplikacji klienckich nie będzie konieczna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200