Google wydaje kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida

Jakie poprawki zabezpieczeń Google wprowadziło w Androidzie w kwietniu 2022 roku?

Google raz w miesiącu wydaje nowe poprawki zabezpieczeń systemu operacyjnego Android. Są one później implementowane przez producentów sprzętu z Androidem na swoich urządzeniach.

Aktualizacje Androida
Źródło: PCWorld.com

Aktualizacje Androida

Źródło: PCWorld.com

Nowa aktualizacja zabezpieczeń datowana na 1 kwietnia 2022 roku została już wydana na pierwsze urządzenia. Mowa o smartfonach z rodziny Google Pixel oraz kilku flagowych modelach Samsunga.

Zobacz również:

  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach [AKTUALIZACJA]
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Amerykański Sidewalk firmy Amazon może być cenny dla biznesu

Google w kwietniu 2022 roku wprowadziło na rynek dwie poprawki zabezpieczeń - datowane 1 kwietnia 2022 roku z poprawkami dotyczącymi zabezpieczeń oraz datowane na 5 kwietnia 2022 roku, które trafią do wybranych tabletów i smartfonów.

Niestety Google nie chwali się naprawią luki Dirty Pipe. Została ona już wykorzystana do uzyskania do tymczasowego dostępu do konta root na smartfonach Samsung Galaxy S22 oraz Google Pixel 6.

Z oficjalnego dziennika zmian wynika, że załatano lukę CVE-2021-34866, która umożliwiała podniesienie poziomu uprawnień przez aplikacje w celu wykonania dowolnego kodu w określonych wersjach jądra systemu Linux, który jest podstawą Androida.

Poprawki zabezpieczeń Androida nie są powiązane bezpośrednio z wersją systemu operacyjnego. Producenci mogą zaimplementować kwietniowe poprawki zabezpieczeń na urządzeniach z Androidem 12L oraz starszymi wersjami oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200