Google wprowadza usługę RCS do sieci Google Fi i twierdzi, że z czasem ma ona szansę zastąpić SMS-y

Korporacja ogłosiła przedwczoraj, że jej firmowa sieć Google Fi zaczęła obsługiwać komunikator RCS (Rich Communication Services). Nie pisalibyśmy o tym gdyby nie fakt, że w opinii analityków rozwiązanie to ma szanse stać się standardem i zastąpić w przyszłości usługę, bez której każdy posiadacz smartfona nie może się obyć. Chodzi o SMS-y.

Wcześniej usługę RCS (do której przylgnęła nazwa Chat) wspierały tylko wybrane platformy (którymi zarządzali tacy dostawcy sieci mobilnych, jak Verizon, Sprint i T-Mobile) i wyłącznie firmowe smartfony firmy Google noszące nazwę Pixel.

Teraz z usługi RCS mogą korzystać również inne smartfony, np. Huawei P20, Xiaomi Mi A2, Samsung Galaxy A6, Motorola Moto G6, LG V35, LG G7 czy Android One Moto X. Usługa może też działać na innych telefonach z Androidem, pod warunkiem iż ich użytkownik pobierze aplikację Google Messages.

Zobacz również:

Warto przypomnieć czym jest i jak pracuje sieć Google Fi. Budując ją Google dołączył do grona wirtualnych operatorów sieci komórkowych i sieci Wi-Fi. Google Fi oferuje użytkownikom smartfonów możliwość komunikowania się z innymi osobami za pośrednictwem różnych sieci komórkowych oraz punktów dostępowych Wi-Fi. Smartfon oferowany przez Google analizuje całe otoczenie i wybiera w trybie online taką sieć, która w danym momencie pracuje najszybciej.


TOP 200