Google wprowadza telefony Pixel 6 i 6 Pro z chipsetem Tensor

To bardzo ciekawa premiera. Nowe smartfony są wyposażone w uczenie maszynowe, a przy tym konkurencyjne ceny względem Apple'a i Samsunga. Czy Pixel 6 i Pixel 6 Pro zostaną jednak docenione przez klientów?

Google Pixel 6 / Fot. Google

Google Pixel 6 / Fot. Google

Google zaprezentowało nowe telefony - to flagowe modele Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Oba zostały wyposażone w zaprojektowany przez Google'a procesor Tensor. Kosztują odpowiednio 830 i 1170 dol., a w sprzedaży będą już od 28 października.

Sprawdź: Darknet

Zobacz również:

  • Google projektuje swój pierwszy w pełni autorski procesor mobilny
  • Google zapłacił miliardy za to, aby być domyślną wyszukiwarką na różnych urządzeniach
  • Google ma problem - chodzi o smartfony Pixel

Google Pixel 6 będzie kosztował prawie tyle samo, co Pixel 5, który był według producenta wyceniany "na spowolnienie gospodarcze". Pixel 6 Pro to z kolei największy smartfon w ofercie Google'a, zastępujący Pixel 4 XL. Google przekonuje, że najnowsze telefony zapewniają doświadczenia oparte na sztucznej inteligencji, które nigdy wcześniej nie były możliwe i dostępne.

Pixel 6 Pro i Pixel 6 - najważniejsze parametry

Google Pixel 6 Pro może pochwalić się specyfikacją premium. Ma 6,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1440 x 3120, a przy tym częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Pixel 6 oferuje mniejszy, 6,4-calowy wyświetlacz i tylko 90 Hz. To jednak ciągle więcej niż standardowe 60 Hz, znane choćby z większości monitorów komputerowych.

Pixel 6 Pro ma ponadto 12 GB pamięci RAM, a Pixel 6 - 8 GB. Oba modele będą sprzedawane w wersji 128 lub 256 GB, jeśli chodzi o miejsce na dane. Oba mają też tylne aparaty 50 MP i 12 MP, ale Pixel 6 Pro ma dodatkowy teleobiektyw 48 MP z 4-krotnym zoomem optycznym i możliwościami wideo w jakości 4K.

Większy smartfon ma baterię o pojemności 5003 mAh, a mniejszy - 4614 mAh. Telefony powinny bez problemu działać na baterii przez jeden dzień przy intensywnym użytkowaniu.

Tenser zapewni machine learning

Kluczowym elementem nowego sprzętu jest opracowany przez Google procesor Tensor, który umożliwia szereg innowacyjnych funkcji opartych na sztucznej inteligencji i ML, w tym przyciągające wzrok oprogramowanie aparatu.

Zobacz: DuckDuckGo

"Google Tensor to największa innowacja w dziedzinie sprzętu mobilnego w historii firmy. To kulminacja lat inwestycji w sztuczną inteligencję i głębokiego doświadczenia Google w dziedzinie krzemu" - przekonuje producent.

Przykładem jest moc obliczeniowa wykorzystywana w oprogramowaniu fotograficznym. Chip Tensor obiecuje zaoferować użytkownikom lepsze wrażenia z aparatu. Obejmuje to możliwość usuwania niechcianych dodatków ze zdjęcia – takich jak osoba lub obiekt w tle – oraz ulepszenia "w zakresie fotografowania osób kolorowych, których odcienie skóry nie zawsze były odpowiednio prezentowane w oprogramowaniu AI".

Układ Tensor obsługuje również szereg funkcji, które mają na celu ułatwienie życia, od rozpoznawania tekstu po tłumaczenia na żywo. To ostatnie zostało zademonstrowane podczas premiery z konsultantką ds. organizacji Marie Kondo, która rozmawiała przez telefon w swoim ojczystym języku japońskim. Pixel 6 natychmiast powtórzył jej słowa po angielsku.

Sztuczna inteligencja będzie niemal na pewno nową "killer app" w smartfonach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200