Google wchodzi do Europy ze swoją usługą drukowania zdjęć

Firma wprowadziła do oferty usługę drukowania fotografii na papierze oraz na płótnie trzy lata temu. Była ona jednak dostępna do tej pory wyłącznie w USA. Obecnie zdecydowała się oferować ją również osobom korzystającym z usługi Google Photos, które zamieszkują kraje należące do Unii Europejskiej, dołączając do nich również Wielką Brytanię i Kanadę.

Grafika: Google

Użytkownicy zamieszkujący Europę, którzy chcieli wydrukować zdjęcia przechowywane w sieci Google, musieli do tej pory korzystać z usług zewnętrznych firm, co wymaga nieco więcej czasu nie mówiąc już o tym, iż wiąże się to nieraz z koniecznością przyznawania takiej firmie prawa dostępu do konta Google.

Obecnie drukowaniem zdjęć zajmie się Google, co ma również dodatkowe zalety. Chodzi o to iż Google oferuje od razu wbudowaną funkcję wyszukiwania, która pozwala użytkownikowi znajdować zdjęcia według lokalizacji, określonego przedziału czasowego czy innych kryteriów. Są to szczególnie przydatne funkcje wtedy, gdy użytkownik chce drukować bardzo specyficzne rodzaje zdjęć, wybierając je spośród tysięcy zdjęć wykonywanych przez wiele poprzednich lat.

Zobacz również:

  • Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym
  • Google zapłacił miliardy za to, aby być domyślną wyszukiwarką na różnych urządzeniach

W Europie ceny zaczynają się od 0,15 euro za jedną odbitkę (do tego należy doliczyć koszty wysyłki) i rosną oczywiście stopniowo w zależności od rozmiaru zdjęcia. Ceny odbitek na płótnie są oczywiście dużo większe i wydrukowanie np. takiego zdjęcia na płótnie o przekątnej 25 cm może kosztować ok. 30 euro.

Ciekawostką jest to, że w 2020 r. Google wprowadziło usługę subskrypcji odbitek zdjęć, która do automatycznego drukowania i wysyłania użytkownikom 10 najlepszych zdjęć miesiąca wykorzystuje sztuczną inteligencję. Do tej pory usługa jest dostępna wyłącznie w USA, gdzie kosztuje 7 USD miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200