Google walczy ze oszustwami telefonicznymi

Aplikacja Telefon rozwijana przez Google otrzymała aktualizację komponentu Lookup, która wprowadza funkcję pozwalającą walczyć z oszustwami telefonicznymi.

Wraz z czerwcową aktualizacją rozwojową dla smartfonów Google Pixel udostępnioną jako June 2024 Pixel Feature Drop firma Google zdecydowała się na aktualizację aplikacji Telefon.

Google walczy z oszustwami telefonicznymi
Źródło: blog.google

Google walczy z oszustwami telefonicznymi

Źródło: blog.google

Domyślny program do obsługi połączeń głosowych od Google jest aktualnie wykorzystywany przez wielu producentów smartfonów z Xiaomi i Motorolą na czele. Rozwiązanie to otrzymało właśnie rozwiązanie Lookup, którego celem jest walka z oszustwami telefonicznymi. Najnowsze narzędzie ułatwi użytkownikom sprawdzenie, kto wykonywał połączenie z niezapisanego w kontaktach numeru telefonicznego. Technicznie rozwiązanie działać będzie podobnie do znanej od wielu lat funkcji antyspamowej ze smartfonów firmy Samsung.

Zobacz również:

  • Google rozważa przejęcie startupu Wiz. Mowa o 23 miliardach dolarów
  • Chińscy pracownicy Microsoftu muszą się przesiąść na smartfony iOS
  • Google łata 50 luk systemu Android

Funkcja Lookup została dodana do aplikacji Telefon w wersji 133 i będzie stopniowo pojawiać się na kolejnych smartfonach. Aktualnie skorzystamy z niej na wspieranych urządzeniach z serii Google Pixel, które od maja 2024 roku są w oficjalnej sprzedaży w naszym kraju.

Funkcja Lookup pozwala na wygodne sprawdzenie połączeń z historii połączeń, które znajdują się w aplikacji Telefon. Dodatkowy przycisk pozwala automatycznie wyszukać informacje o niezapisanym w kontaktach numerze w wyszukiwarce Google oraz przekazać informacje o ewentualnym podejrzeniu spamu lub oszustwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200