Google uwalnia dane

Google uruchamia witrynę internetową Dataliberation.org. Ma ona pomóc konsumentom i firmom "uwolnić" dane od produktów internetowych.

Na stronie Dataliberation.org można znaleźć informacje o tym, w jaki sposób wyeksportować bądź zaimportować dane z coraz większej liczby produktów Google, aby móc wykorzystać je w innych usługach Google bądź konkurencyjnych dostawców.

Serwis zarządzany jest przez działający w ramach Google zespół o nazwie Data Liberation Front (Front Wyzwolenia Danych) - niewielką grupę inżynierów, której celem jest sprawić, aby użytkownicy usług Google mogli bez trudu importować i eksportować swoje prywatne dane poprzez proste w obsłudze funkcje.

Ponad połowa produktów Google, w tym platforma do blogowania Blogger™ i usługa pocztowa Gmail™, została już "wyzwolona", czyli przygotowana technologicznie w taki sposób, aby użytkownicy mogli wyeksportować swoje dane. Zespół ogłosił, że zamierza w ciągu najbliższych miesięcy "wyzwolić" narzędzie do tworzenia stron internetowych Google Sites™ (www.google.com/sites) i przygotować mechanizm do hurtowego eksportu dokumentów z usługi Dokumenty Google (google.com/docs).

Czytaj także:

Google opatentowało wygląd wyszukiwarki

Kolejna awaria systemu poczty Gmail

Google posiada więcej lojalnych użytkowników niż konkurencja

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200