Google uruchomi VoIP?

Pojawiły się nieoficjalne doniesienia jakoby firma Google miała przygotowywać się do świadczenia usług telefonii internetowej. Przedstawiciele spółki nie chcą komentować tej informacji. Wiele jednak wskazuje na to, że amerykański gigant pokusi się o zagarnięcie części tego coraz bardziej lukratywnego rynku.

Informację podajemy za serwisem Contractor UK. Google rozpoczęło ostatnio kolejną rekrutację. Tym razem poszukuje specjalistów IT, którzy byliby w stanie "wynegocjować umowy z miejskimi i krajowymi podmiotami". Co więcej, spółka poszukuje również "strategicznego negocjatora", który byłby w stanie pomóc firmie w znalezieniu odpowiedniego operatora sieci szkieletowej.

W związku z nową rekrutacją pracowników spekuluje się o przygotowaniach Google do uruchomienia usług telefonii internetowej. Spółka nie chce komentować tych doniesień.

Zobacz również:

  • Korzystając z tej usługi, wyszukiwarka Google Search będzie pracować wydajniej

Rynek telefonii internetowej staje się coraz bardziej lukratywny. Znacząco wzrosło zainteresowanie tymi usługami wśród użytkowników internetu. Skype poinformował o 54 mln pobrań oprogramowania do VoIP.

Jak prognozuje firma analityczna Analysys, do 2008 roku telefonia internetowa będzie miała prawie 13 mln abonentów w Stanach Zjednoczonych, a firmy oferujące tego typu usługi będą mogły liczyć na przychody rzędu 5,7 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200