Google udoskonalił pakiet Apps for Work i zmienił jego nazwę na G Suite

Google wprowadził do pakietu produkcyjnego Apps for Work nowe funkcjonalności, zmieniając jednocześnie jego nazwę na G Suite. Korporacja ma nadzieję, że dzięki tej inicjatywie G Suite stawi z powodzeniem czoła podobnemu produktowi firmy Microsoft, czyli pakietowi Office 365.

W skład pakietu G Suite wchodzi szereg narzędzi produkcyjnych, takich jak Gmail, Google Calendar, Docs, Sheets i Slides. Dzięki nim pracownicy mogą wykonywać szereg zadań związanych z ich codzienną zawodową aktywnością.

Programy Docs, Sheets i Slides wspierają teraz nowe funkcjonalności, dzięki którym użytkownik może łatwiej tworzyć nowe projekty korzystając z szeregu inteligentnych technologii opracowanych przez Google. To samo można powiedzieć o programach Calendar i Drive, które również oferują użytkownikom bardziej zaawansowane opcje.

Zobacz również:

  • Google świętuje 10-lecie Sklepu Play

Na szczególną uwagę zasługuje nowa opcja Team Drives, która pozwala tworzyć grupy użytkowników mogących współużytkować pliki przechowywane w magazynie Google Drive. Wcześniej nie było to możliwe, gdyż każdy projekt był ściśle powiązany tylko z jednym użytkownikiem będącym jego właścicielem.

Wypada jeszcze wspomnieć o programie Docs, w którym dotychczasowa opcja Research nosi obecnie nazwę Explore. Pozwala ona automatycznie uzyskiwać informacje o zawartych w dokumencie hasłach na różne sposoby, analizując zarówno zasoby WWW jak i treści zawarte w plikach znajdujących się w Google Drive.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200