Google stawia na RCS i szyfrowanie end-to-end

Firma zapowiada iż zwiększy bezpieczeństwo kilku typów konwersacji obsługiwanych przez aplikację Android Messages, wprowadzając do niej szyfrowanie realizowane w trybie end-to-end.

Messages

Chodzi tu o sytuację gdy dwie osoby wymieniają między sobą wiadomości po włączeniu opcji wspierającej standard Rich Communication Services (RCS), znany też pod nazwą SMS 2.0. Różni się on tym od standardów SMS i MMS, że oferuje użytkownikom dużo więcej możliwości i pozwala im wymieniać pliki multimedialne (zdjęcia i filmy) charakteryzujące się dużo lepszą jakością.

Aplikacja wspierające szyfrowanie typu end-to-end trafi do rąk beta testerów już w najbliższych dniach, którzy będą się starać wyłapać w niej potencjalne niedoróbki i błędy. Należy jednak pamiętać o tym iż szyfrowanie takie będzie dostępne tylko wtedy, gdy obie strony mają zainstalowaną aplikację Android Messages i włączą w niej opcję czatu.

Zobacz również:

Google nawiązał już kontakt z wieloma producentami urządzeń elektronicznych i operatorami sieci komórkowych na całym świecie, zachęcając ich do oferowania po przejściu na standard RCS nowych usług, które pozwalają wysyłać i odbierać zdjęcia oraz filmy o coraz lepszej jakości, komunikować się z drugą stroną przez sieć Wi-Fi czy otrzymywać potwierdzenia, że wysłana wiadomość dotarła do odbiorcy i została przeczytana.


TOP 200