Google spełnił obietnicę - z usługi Meet mogą już wszyscy korzystać za darmo

Dwa tygodnie temu Google ogłosił, że zdecydował się udostępnić usługę Meet wszystkim zainteresowanym nią użytkownikom. Wczoraj spełnił tę obietnicę i poinformował, że zapowiedź ta została już wdrożona w życie.

Narzędzie do prowadzenie wideokonferencji – które firma zaprojektowała kilka lat temu z myślą o biznesie – jest obecnie ogólnodostępne i można z niego korzystać wchodząc na stronę meet.google.com lub instalując aplikację Meet na urządzeniach iOS oraz Android.

Informację o tym Google umieścił na tej stronie, na której na samym początki widnieje tytuł „Google Meet is here to host your video meetings, for free”. W wideokonferencji może brać udział do 100 uczestników. którzy mogą korzystać z takich opcji jak dzielenie ekranu, pisanie czatów w trybie online czy włączanie rozszerzonego. tzw. kafelkowego widoku.

Zobacz również:

Zainteresowanie tym narzędzie rosło sukcesywnie z chwilą wybuchu pandemii koronawirusa COVID-19. To właśnie dlatego Google udostępnił w marcu tego roku tę usługę za darmo użytkownikom pakietu G Suite. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzienne użycie tej usługi wzrosło od tego momentu w niektórych krajach nawet 30-krotnie.

Kolejne ważne wydarzenie związane z tą aplikacją miało miejsce w połowie kwietnia. Google zmodyfikował wtedy pakiet G Suite i wprowadził do niego rozwiązanie integrujące usługę Meet z aplikacją pocztową Gmail. Tak więc użytkownicy mogą obecnie inicjować sesje wideokonferencji Meet bezpośrednio ze skrzynki pocztowej Gmail, którą wyświetla przeglądarka.


TOP 200