Google rozwija serwis Google Earth

Google - we współpracy z kanałem telewizyjnym Discovery, amerykańskimi parkami narodowymi U.S. National Park Service i innymi organizacjami - wzbogaca serwis Google Earth o opisy tekstowe i multimedialne wybranych lokalizacji geograficznych. Artykuły, zdjęcia, wpisy z blogów i fragmenty wideo związane z atrakcyjnymi turystycznie miejscami wzbogacą, stanowiącą dotychczas podstawę serwisu, bazę zdjęć satelitarnych.

Google Earth jest jednym z najbardziej popularnych serwisów Google, dlatego też jest przez tę firmę intensywnie rozwijany. W ostatnich miesiącach Google udostępnił aplikację umożliwiającą korzystanie z zasobów Google Earth użytkownikom systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Zintegrował ją też z programem SketchUp, umożliwiającym trójwymiarowe modelowanie.

Analitycy są zdania, że na pewnym etapie rozwoju serwisy Google Earth i Google Maps zostaną połączone. Przy czym zniknie konieczność instalacji dodatkowej aplikacji Google Earth, działającej na lokalnym komputerze, co prawdopodobnie ogranicza obecnie popularność tego serwisu.

"Google jest w grupie firm takich jak Microsoft, Yahoo i AOL, które uważają, że dostępne online mapy, zdjęcia satelitarne i informacje związane z nawigacją są doskonałym medium umożliwiającym dostarczanie użytkownikom innej zawartości" - komentuje Allen Weiner, analityk Gartnera.