Google również docenił zalety technologii blockchain

Jeden z największych na rynku IT dostawców rozwiązań chmurowych dołączy wkrótce do firm oferujących biznesowi usługi przetwarzania danych bazujące na technologii blockchain.

We wpisie umieszczonym w firmowym blogu, nawiązującym do mającej się odbyć w tym tygodniu konferencji Cloud Next '18, korporacja informuje, że nowa usługa bazująca na technologii blockchain powstaje we współpracy z firmami Digital Asset i BlockApps. Pozwoli ona użytkownikom wdrażać na jej firmowej platformie GCP (Google's Cloud Platform) aplikacja bazujące na rozwiązaniach DLT (Distributed Ledger Technology).

Jeszcze w tym roku chmura GCP będzie obsługiwać dwie wiodące platformy blockchain klasy enterprise: Hyperledger Fabric i Ethereum.

Zobacz również:

Firma Digital Asset specjalizuje się w projektowaniu oprogramowania DLT obsługującego sektor finansowy. Podobne rozwiązania - czyli takie, które pozwalają biznesowi budować aplikacje bazujące na technologii blochchain - ma w swoje ofercie firma BlockApps. Obie firmy mają swoje centrale w Nowym Jorku.

W ostatnich dwóch latach do grupy firm, które doceniły zalety usług BaaS (Blockchain-as-a-Service), dołączyło szereg wiodących firm z sektora IT, w tym takie potęgi, jak Microsoft, IBM, HPE, SAP czy Amazon Web Services (AWS). Jak widać również Google uznał, że warto inwestować w technologie blockchain, które będzie w opinii analityków w najbliższych latach odgrywać wiodącą role na rynku rozwiązań IT.

AWS również postawił na tę technologię, rozwijając ją razem z firmą Kaleido. W wyniki tej współpracy powstała chmurowa, bazująca na otwartym kodzie platforma, obsługująca np. jedną z wiodących na tym rynku kruptowalut (Ethereum).


TOP 200