Google przejmie Skype'a i Expedię?

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez serwis The Register, Google ostrzy sobie zęby na - należacy obecnie do eBay - komunikator internetowy Skype. Reuters mówi z kolei o Expedii.

"Coś dużego dzieje się między Google a Skypem, o rozmowach tych dwóch firm dochodzą do mnie informacje z wielu źródeł od wielu tygodni, choć nie ma jeszcze żadnych szczegółów" - pisze Michael Arrington. "Nowe informacje sugerują jednak, że może chodzić o ścisłą współpracę lub nawet przejęcie Skype'a" - dodaje.

Jednocześnie Reuters doniósł, że Google przygląda się Expedii, największemu amerykańskiemu serwisowi turystyczno-podróżniczemu.

Przypomnijmy, Google przejęło dotychczas serwis z filmami YouTube za 1,65 mld USD i firmę zajmującą się reklamą online - DoubleClick za 3,1 mld USD. Firma też ma własny serwis ze zdjęciami - Picasa, udostępniła pakiet biurowy Google Apps, oferuje skrzynki poczty elektronicznej Google Mail (na które przechodzi coraz więcej portali, w Polsce m.in. Gazeta.pl)...

Więcej o Google

Nowe wyzwania na 10-lecie Google

Google chce wejść w komórki

Wyszukiwarka Google w telefonach Nokii

System dla komórek Google Android debiutuje

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200