Google pracuje nad mobilną platformą

Według doniesień Wall Street Journal Google zaprezentuje w połowie 2008 r. nową platformę telefonów mobilnych, która będzie wspierać szereg usług online oferowanych przez tę firmę i pozwoli zewnętrznym deweloperom budować własne aplikacje.

Firma chce, aby jej usługi i aplikacje można było w przyszłości instalować w przenośnych telefonach w taki sam sposób jak obecnie w komputerach PC. Wall Street Journal spekuluje, że Google zaprezentuje oficjalnie nową mobilną platformę w ciągu najbliższych tygodni. Wcześniej mówiło się, że Google przygotowuje się do uruchomienia produkcji telefonów, a tymczasem firma poszła w kierunku mobilnego oprogramowania.

Wybór wydaje się być trafny biorąc pod uwagę fakt, że mobilne telefony odgrywają na rynku reklam coraz większą rolę i coraz więcej użytkowników korzysta z Internetu właśnie za pośrednictwem telefonów komórkowych. A jest tu o co walczyć. Obroty na rynku reklam przekazywanych za pośrednictwem telefonów mobilnych (na całym świecie) osiągną w tym roku poziom 1,5 mld USD (za Informa Telecoms and Media) i mają wzrosnąć w 2011 r. do 11,3 mld USD.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry Doodle
  • Dzięki tej platformie walka z koronawirusem nabierze przyspieszenia

TOP 200