Google podaje, czego szukaliśmy w internecie w 2020 roku

Korporacja opracowuje pod koniec każdego roku zestawienie pokazujące, czego internauci w ostatnich dwunastu miesiącach szukali najczęściej w Sieci. Kilka dni temu pojawiło się opracowanie podsumowujące mijający właśnie 2020 rok. Możemy się z niego dowiedzieć, co najbardziej interesowało Polaków.

Google

Jak nietrudno się domyślić, w tym roku na listach dominowały zapytania związane z pandemią koronawirusa. Google podzielił przy tym ranking haseł na wiele kategorii, takich jak np. „Ludzie”, „Politycy”, „Filmy” i szereg innych tematów. A oto krótki przegląd tego rankingu w rozbiciu na różne kategorie.

Zacznijmy od kategorii „Tematy, o których się mówiło najczęściej”. Tu kolejność jest następująca: Koronawirus, Wybory prezydenckie w USA, Wybory prezydenckie w Polsce, Bon turystyczny, Iran, Nowe obostrzenia, Pożary w Australii, Tarcza antykryzysowa, Wybuch w Bejrucie i Lockdown.

Zobacz również:

Jeśli chodzi o kategorię „Najszybciej zyskujące na popularności”, to ranking przedstawia się tak: Koronawirus, Koronawirus w Polsce, Wybory USA, Koronawirus porady, Google Classroom, Microsoft Teams, Koronawirus mapa, 365 dni, Joe Biden i Kobe Bryant.

W kategorii „Ludzie” dominowały takie hasła: Joe Biden, Kobe Bryant, Paweł Królikowski, Iga Świątek, Rafał Trzaskowski, Donald Trump, Kim Dzong Un, Dariusz Gnatowski, Krzysztof Bosak i Ewa Żarska.

Natomiast w przypadku zapytań zawierających słowo „Jak” wygrały takie oto wpisy: Jak uszyć maseczkę, Jak zrobić płyn antybakteryjny, Jak złożyć bon turystyczny, Jak założyć profil zaufany, Jak zrobić maseczkę bez szycia, Jak upiec chleb, Jak długo idzie paczka z Polski pocztą, Jak szybko schudnąć, Jak poświęcić koszyk wielkanocny i Jak zrobić drożdże.

Jeśli chodzi o polityków, to najczęściej szukaliśmy w mijającym roku informacji o takich osobach: Joe Biden, Rafał Trzaskowski, Donald Trump, Kim Dzong Un, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Kamala Harris, Boris Johnson, Szymon Hołownia i Margaret Thatcher.

I na koniec informacja o tym, co cały świat interesowało najbardziej. Tu ograniczymy się do dwóch kategorii: „Ludzie” i „Tematy”. W pierwszym rankingu na pierwszych dziesięciu pozycjach znalazły się hasła takie jak: Joe Biden, Kim Jong Un, Boris Johnson, Kamala Harris, Tom Hanks, Jacob Blake, Kanye West, Ghislaine Maxwell, August Alsina, Ryan Newman, a w drugim Coronavirus, Election results, Kobe Bryant, Zoom, IPL, India vs New Zealand, Coronavirus update, Coronavirus symptoms, Joe Biden i Google Classroom.


TOP 200