Google opóźnia premierę testowej wersji systemu Android 11

Korporacja ogłosiła wczoraj, że pierwsza, publiczna wersja beta mobilnego systemu operacyjnego Android 11, zostanie zaprezentowana na początku czerwca, czyli miesiąc później niż wcześniej zapowiadano. Wiadomo już iż stanie się to podczas organizowanej w trybie online, wirtualnej konferencji # Android11: Beta Launch Show.

Google zamierzał pierwotnie pokazać kolejną wersję systemu Android na początku maja podczas konferencji programistów Google I/O. Po odwołaniu tego wydarzenia z powodu pandemii koronawirusa COVID-19, firma musiała też przesunąć termin prezentacji pierwszej, testowej wersji systemu Android 11.

Oznacza to, że stabilna, finalna i ogólnodostępna wersja tego systemu trafi do rąk użytkowników urządzeń Android prawdopodobnie najwcześniej na początku trzeciego kwartału tego roku (w tzw. międzyczasie będą się pojawiać się jak zawsze kolejne wersje beta systemu, każda zawierająca różnego rodzaju poprawki usprawniające pracę oprogramowania). Przewiduje się, że do tego czasu Google zdąży wprowadzić do sklepu Google Play wiele aplikacji wspierających rozwiązania, które Android 11 obsługuje.

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów
  • Google zapłacił miliardy za to, aby być domyślną wyszukiwarką na różnych urządzeniach
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

Podczas wspomnianego wcześniej wydarzenia online, które odbędzie się 3 czerwca, zaplanowano sesję, podczas której deweloperzy będą mogli zadawać pytania dotyczące rozwiązań wprowadzonych do systemu Android 11, jak również do takich produktów, jak Jetpack Compose, Android Studio i Google Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200