Google odsyła Inbox do lamusa

Stało się to, czego niektórzy oczekiwali od dawna. Google zdecydował się odesłać swoją pocztową aplikację Inbox do lamusa, informując jednocześnie jej użytkowników, że na przejście na Gmail mają czas do marca przyszłego roku.

Google zaprezentował aplikację Inbox cztery lata temu (dokładnie w październiku 2014 roku), reklamując ją wtedy jako innowacyjne pocztowe rozwiązanie, które będzie funkcjonować obok usługi Gmail.

Prawda jest jednak taka, że przez te cztery lata Inbox zyskał niewielką liczbę zwolenników, gdyż mieli oni do niej wiele zastrzeżeń. Narzekali np. że aplikacja jest bardzo rzadko aktualizowana i Google traktuje ją po prostu po macoszemu.

Zobacz również:

  • AI - jak unikać tendencyjności danych
  • Google rozbudowuje sieć podmorskich połączeń
  • Google zmienia algorytmy - więcej reklam w Gmailu

Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że sporo rozwiązań oferowanych przez Inbox przypadło wielu jużytkownikom do gustu. Chodzi tu szczególnie o takie, których nie znajdziemy w Gmailu. Można tu np. wymienić takie opcje, jak możliwość tworzenia przypomnień, które pojawiają się razem z wiadomościami i którymi można w przejrzysty sposób zarządzać.

Podsumowując można powiedzieć, że Google zrobił chyba dobrze odsyłając Inbox do lamusa. Oznacza to bowiem, że skoncentruje teraz całe swoje siły na rozwijaniu usługi Gmail.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200