Google+ nie akceptuje już nowych użytkowników

Google ogłosił pod koniec zeszłego tygodnia, że konsumencka wersja usługi Google+ zostanie oficjalnie wygaszona za niecałe dwa miesiące, dokładnie 2-go kwietnia.

Dokładnie w tym dniu Google zacznie sukcesywnie usuwać wszystkie konta, strony i zasoby użytkowników, w tym zdjęcia i filmy przechowywane w archiwach usługi. Proces ten może trochę potrwać, dlatego Google prosi użytkowników usługi aby potraktowali sprawę priorytetowo i tak szybko jak jest to możliwe pobrali z serwerów treści, na których im zależy. Mogą być one bowiem po tym terminie niedostępne.

Proszę też pamiętać, że od dzisiaj użytkownicy nie mogą już tworzyć nowych profili Google+. Działający w ramach firmy dział Android Police poleca użytkownikom usługi narzędzie noszące nazwę Google+ Exporter (patrz tutaj), pozwalające szybko i w łatwy sposób eksportować zasoby usługi Google+ i wspierane przez nią aplikacje do innych sieci społecznościowych, takich jak Wordpress, Blogger czy JSON.

Zobacz również:

  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX
  • Sprawdź, co Dark Web "wie" na twój temat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200