Google kupuje DocVerse

Przejmując firmę założoną przez dwóch byłych pracowników Microsoftu, Google zaoferuje komponent online dla Microsoft Word zanim uczyni to sam Microsoft.

DocVerse zapewnia użytkownikom Microsoft Office możliwość współdzielenia i edytowania dokumentów online. Oprogramowanie jest wtyczką programową do Office, która śledzi i synchronizuje zmiany wprowadzane przez różne osoby do dokumentu, co pozwala wielu osobom pracować na wspólnym pliku bez potrzeby przesyłania go "tam i z powrotem" w celu śledzenia zmian.

Funkcjonalność ta jest podobna do tej, która ma być zawarta w Office 2010, najnowszej wersji programowania biurowego Microsoftu spodziewanego na rynku w czerwcu br. Office 2010 ma umożliwiać użytkownikom przechowywania, edytowanie i współdzielenie dokumentów online.

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Docelowo Google planuje połączenie Google Docs z rozwiązaniem DocVerse. W pierwszym etapie ma być to połączenie DocVerse z Google Apps w celu utworzenia pomostu pomiędzy Microsoft Office i Google Apps.

Przejęcie DocVerse może wzmóc rywalizację o użytkowników pomiędzy Google i Microsoft. Użytkownicy dotychczasowych wersji Office mogą zdecydować się na użycie DocVerse zamiast przechodzić na wersję Office 2010 w celu uzyskania możliwości współdzielenia dokumentów online.

Termin udostępnienia nowego produktu DocVerse integrującego się z Google Apps nie jest jeszcze znany.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200