Google inwestuje w podpis elektroniczny

Należący do koncernu Google fundusz inwestycyjny zakupił warte ponad 8 mld USD udziały w firmie DocuSign. Niewykluczone, że rozwiązania jednego z największych dostawców usług związanych z podpisem elektronicznym już niebawem będą szerzej wykorzystywane w ramach usług internetowych Google.

Firma DocuSign jest jednym z największych światowych dostawców usług związanych z elektronicznym podpisem. Rozwiązania amerykańskiej spółki są wykorzystywane m.in. do cyfrowego uwierzytelnienia faktur, umów handlowych i transakcji zawieranych za pośrednictwem serwisów internetowych. Opracowane przez amerykańską spółkę mechanizmy są dostępne m.in. z poziomu aplikacji dedykowanych dla urządzeń mobilnych Apple, sprzętu działającego pod kontrolą środowiska Android, a także oprogramowania biurowego Microsoft Office. Z usług DocuSign korzysta obecnie ok. 20 mln użytkowników z całego świata. Technologie amerykańskiej spółki wykorzystują również czołowi dostawcy rozwiązań IT - m.in. firmy Cisco i HP, a także koncern eBay.

Zdaniem przedstawicieli Google warta 8,1 mld USD inwestycja jest związana z rosnącą popularnością podpisu elektronicznego - zarówno w zastosowaniach biznesowych, jak i kontaktach z administracją publiczną. Niewykluczone, że rozwiązania amerykańskiej spółki już niebawem znajdą szersze zastosowanie w ramach usług internetowych Google. W marcu br. technologie DocuSign zostały zintegrowane m.in. z usługami Google Drive. Wedle zapowiedzi koncern Google zamierza również angażować się w popularyzację podpisu elektronicznego.

Zobacz również:

  • ChromeOS otrzyma scentralizowane ustawienia prywatności
  • Google świętuje sukces usługi Shorts - własnej konkurencji TikToka
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200