Google integruje Asystenta z przypomnieniami

Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą skorzystać z nowych funkcji oferowanych przez Asystenta Google.

Asystent Google to najpopularniejszy na świecie asystent głosowy, który na dodatek jako jeden z nielicznych radzi sobie z poprawną obsługą komend w języku polskim. Google stale dodaje do niego nowe funkcje. Ostatnia aktualizacja przynosi połączenie Asystenta Google oraz aplikacji kalendarza z przypomnieniami z Google Task.

Google ujednolica swoje aplikacje to-do
Źródło: blog.google

Google ujednolica swoje aplikacje to-do

Źródło: blog.google

Wyszukiwarkowy gigant zamierza ułatwić zarządzanie zadaniami i przypomnieniami w każdej z trzech wyżej wymienionych aplikacji poprzez ujednolicenie swoich systemów to-do obecnych w ekosystemie Google.

Zobacz również:

  • Microsoft wycofuje asystenta głosowego Cortana z Windows 10/11
  • 5 darmowych narzędzi pomocnych w organizacji pracy

Google Task to aplikacja, która zadebiutowała na rynku w 2018 roku. Pozwala ona na tworzenie zadań, pozadań oraz przypomnień na smartfonach z iOS i Android oraz poprzez pasek boczny w aplikacjach Gmail i Dysku Google. Zadania te nie integrują się jednak z Asystentem Google, który dotychczas korzystał z zadań dostępnych w aplikacji Kalendarz. Oferuje ona bowiem osobne opcje tworzenia zadań i przypomnień, co może wprowadzać użytkowników w zakłopotanie.

Google zamierza zmienić ten stan rzeczy wraz z najnowszą aktualizacją, która trafi do wszystko użytkowników w najbliższych miesiącach. Po jej udostępnieniu po stworzeniu przypomnienia za pomocą Asystenta Google pojawi się ono zarówno w aplikacji Google Task jak i Kalendarzu. Użytkownicy otrzymają również jedno przypomnienie o wykonaniu zadania w przypadku ustawienia czasowego przypomnienia.

Wyszukiwarkowy gigant poinformował, że w najbliższych miesiącach użytkownicy otrzymają monit o wypróbowanie nowego, zintegrowanego sposobu tworzenia Zadań, które korzystać będą z Kalendarza i Asystenta.

Google Keep pozostanie oddzielną aplikacją, która nie zostanie zintegrowana z powyższym rozwiązaniem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200