Google do pracowników: wracajcie do biur

Pracownicy mogą chcieć pozostać na home office, ale kiedy firma wydaje miliardy dolarów na biura i działania związane z budowaniem kultury organizacyjnej, nie będzie chciała rezygnować z takiej formy pracy.

Google zapewni trzy dni w biurze, dwa na home office / Fot. Jonny Gios, Unsplash.com

Google zapewni trzy dni w biurze, dwa na home office / Fot. Jonny Gios, Unsplash.com

Google daje swoim pracownikom jeszcze miesiąc pełnej pracy zdalnej. Od kwietnia firma będzie wymagać powrotu do biura na co najmniej trzy dni w tygodniu. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 4 kwietnia br.

Sprawdź: JPG to PDF

Zobacz również:

Gigant technologiczny zakończy tzw. dobrowolny okres "work from home". Przypomnijmy, że wprowadził go na początku pandemii Covid-19 w 2020 r.

Jak podaje Google, zmiana będzie dotyczyć biur w Bay Area i kilku innych lokalizacji w USA. Decyzja o tym, w które trzy dni pracownicy przyjdą do biura, ma zależeć od produktów i usług, nad którymi pracują ich zespoły.

Pracownicy mogą poprosić o przedłużenie możliwości pracy zdalnej, jak również ubiegać się o zmianę lokalizacji głównego biura. Firma poinformowała, że od czerwca zeszłego roku pozytywnie rozpatrzyła ok. 85% takich aplikacji, od prawie 14 tys. pracowników na całym świecie.

Google i inne duże firmy technologiczne były jednymi z pierwszych, które wprowadziły całkowite przejście na home office na początku pandemii. Od tego czasu wielokrotnie przesuwała datę ponownego powrotu do biur, dostosowując zasady ze względu na nowe warianty Covid, takie jak Delta i Omicron.

Teraz Google podchodzi mniej optymistycznie do informowania o powrocie do biura, aby nie wprowadzać decyzji, z których potem trzeba będzie się wycofywać. W zeszłym tygodniu firma przestała wymagać noszenia maseczek w większości swoich biur w USA i przywróciła benefity sprzed pandemii, takie jak masaże na miejscu, kawiarnie i siłownie.

Microsoft poinformował z kolei, że ponownie otworzy biura w stanie Waszyngton i Bay Area, podczas gdy Amazon zniósł konieczność noszenia maseczek dla wielu zaszczepionych pracowników magazynów.

Zobacz: Emotka

Google dodało, że osoby, które wrócą do biura 4 kwietnia, będą musiały być zaszczepione. Chyba że uzyskają odpowiednią zgodę od lekarza, ale wtedy będą musiały nosić maseczki i przechodzić regularne testy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200