Google Meet z nową funkcją - 360-stopniowym wirtualnym tłem

Jedno z popularniejszych rozwiązań do przeprowadzania wideorozmów otrzymało nowe możliwości wykorzystania tła w stylu Photo Sphere.

Wirtualne tło to podstawowa funkcja każdego popularnego narzędzia do przeprowadzania połączeń wideo. Rozwiązanie to pozwala ukryć otaczające nas otoczenie zwiększając prywatność oraz komfort pracy zdalnej.

Google Meet z nową funkcją wirtualnego tła
Źródło: meet.google.com

Google Meet z nową funkcją wirtualnego tła

Źródło: meet.google.com

Google zdecydowało się przesunąć granicę nieco dalej i do swojej usługi Google Meet dodało nową funkcję. Wyszukiwarkowy gigant wprowadził 360-stopniowe tła wideo dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Zobacz również:

  • Sprawdź, co Dark Web "wie" na twój temat

Inżynierowie Google zdecydowali się skorzystać z dodatkowych czujników, które znajdują się w smartfonach i tabletach. Google Meet wykorzystuje dane uzyskiwane przez żyroskop, aby utworzyć kilka wirtualnych teł, które poruszają się razem z obrotem urządzenia. Funkcja działa podobnie do rozwiązania Photo Sphere w usłudze Zdjęcia Google. Pozwala ona na dynamiczne generowanie imitacji naturalnego środowiska. Zmieniający się za użytkownikiem obraz stwarza iluzję, która sprawia, że wirtualne tło wygląda jak drugi plan.

Początkowo rozwiązanie dostępne jest z kilkoma predefiniowanymi tłami. Google informuje o plaży oraz świątyni. Rozwiązanie w chwili obecnej dostępne jest w aplikacji Google Meet na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Tła 360-stopni są dostępne dla każdego użytkownika posiadającego konto Gmail. Administratorzy kont służbowych mogą wyłączyć wirtualne tło dla osób w organizacji za pośrednictwem Google Admin Console. Konsola administracyjna posiada już nową opcję do zarządzania tłami 360-stopni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200