Google Maps: funkcja prędkościomierza zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom urządzeń iOS

Lepiej późno niż wcale. Hołdując tej zasadzie, Google zdecydowało się wreszcie udostępnić globalnie funkcję prędkościomierza również użytkownikom aplikacji Google Maps uruchamianych na urządzeniach iOS.

Grafika: Tero-Vesalainen/freerangestock

Chociaż prędkościomierze montowane fabrycznie w samochodach będą zawsze dokładniejsze niż aplikacje mapujące ich ruch, to funkcja wbudowana w usługę Google Maps jest z wielu względów również przydatna. Użytkownicy urządzeń Anroid mogą z niej korzystać od lat, podczas gdy użytkownicy iPhone’ów musieli się do tej pory obejść smakiem. Już niedługo będą ją wspierać obie platformy, a więc iOS i Android.

Póki funkcję tę testują użytkownicy urządzeń iOS zamieszkujący Indie, jednak Google zapowiada, że w kolejny kroku będzie ona dostępną globalnie, nie podając jednak dokładnego harmonogramu jej wdrażania na poszczególnych kontynentach. Obecna strona pomocy Google wspomina tylko o Androidzie, przypominając jednocześnie użytkownikom, że funkcja prędkościomierza pełni wyłącznie rolę pomocniczą. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nie przekraczamy maksymalnej prędkości dozwolonej na konkretnym terenie, lepiej jest zawsze spojrzeć na deskę rozdzielczą samochodu.

Zobacz również:

  • AI Act opublikowany
  • Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać
  • Chińscy pracownicy Microsoftu muszą się przesiąść na smartfony iOS

Wydaje się mało prawdopodobne, aby Gogle wprowadziło od razu opcję informującą użytkowników urządzeń OSI o tym, że przekroczyli szybkość. Należy przypomnieć, że Paple wprowadziło funkcję przekroczenia szybkości do aplikacji Apple Maps cztery lata temu i od tego momentu udostępnia ją użytkownikom zamieszkującym kolejne kraje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200