Google Drive z nowymi opcjami

Firma zmodyfikowała chmurową usługę Google Drive i dodała do niej nowe opcje opracowane z myślą o użytkownikach korporacyjnych. Są to takie mechanizmy, jak: Team Drives, Vault for Drive, AppBridge, Drive File Stream i Quick Access.

I tak np. jedna z nich (Drive File Stream) pracuje podobnie jak oferowany przez DropBox mechanizm Smart Sync. Drive File Stream wyświetla na ekranie tylko nazwy plików przechowywanych w chmurze i ich lokalizację, a cały plik jest pobierany z chmury i przechowywany lokalnie tylko wtedy, gdy użytkownik chce obejrzeć czy przetwarzać zawarte w nim dane. Ale uwaga - opcja ta jest na razie dostępna tylko w ramach programu wczesnych testów.

Kolejna nowość nosi nazwę Team Drives. Pozwala ona administratorowi tworzyć współużytkowane foldery z myślą o tym, aby zapewnić do nich dostęp użytkownikom należącym do określonej grupy roboczej działającej w przedsiębiorstwie.

Zobacz również:

  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld
  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą

Z kolei opcja Vault for Drive pozwala firmom zarządzać retencją danych oraz tworzyć polityki, które muszą być przestrzegane przy przetwarzania określonych zasobów przechowywanych w chmurze.

Więcej informacji na temat nowych możliwości usługi Google Drive można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200